add share buttons

Іванченко Василь Кирилович

Іванченко Василь Кирилович

Іванченко Василь Кирилович народився 14 жовтня 1930 року в містечку Народичі (Житомирська область). Початкову музичну освіту здобув у батька, який грав на багатьох музичних інструментах та був регентом в церковному хорі. Маленький Василь, беручи приклад з батька навчився грати на всіх інструментах які були в хаті: мандоліна, балалайка, гітара, баян, а з духовими інструментами познайомився, навчаючись в Народицький середній школі. Вже у 8-му класі став керівником шкільного духового оркестру, за що отримував пайок 1/2 буханки хліба. Після закінчення школи у 1948 році вступив до Житомирського музичного училища імені В.С.Косенка, де навчався на 3-х відділах — духовому, тееретичному та диригентсько-хоровому.

У 1961 році було засновано хорову капелу, яка завдяки вмілому керівництву Іванченка Василя Кириловича досягла високого рівня майстерності, за що неодноразово відзначалася на різних рівнях : рішенням Міністерства культури України та Укрпрофради від 26 липня 1966 року самодіяльній чоловічій хоровій капелі присвоєно звання „Народна”, звання Почесного члена музичного товариства України присвоєно Постановою Президії правління музичного товариства України № 16 від 20.03.1968 року, нагороджена Почесною грамотою Президії Верховної ради України постановою Президії Верховної ради від 21 липня 1988 року, нагороджена Почесною грамотою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2001 року.

За високі творчі здобутки керівнику Народної чоловічої хорової капели Іванченку Василю Кириловичу було присвоєно почесне звання „Заслужений працівник культури України”.

Керував капелою Василь Кирилович до 1997 року.