add share buttons

Історія закладу

Історія закладу

Януліс Зоя Афанасівна

Рівно через 10 років після перемоги в війні над фашистською Німеччиною у відповідності з народно- господарським планом на 1955 рік, дозволом Міністерства культури УРСР, Житомирське управління культури видає наказ за № 109 від
17.06.1955 року про відкриття музичної семирічної школи в м.Коростені з 1 липня 1955 року на базі виділеного виконкомом Коростенської міської Ради приміщення по вулиці І.Франка 18.

Януліс Зоя Афанасівна Першим директором музичної школи рогр призначена випускниця Житомирського музичного училища імені В.Косенка Зоя Афанасівна ЯНУЛІС, якій і було надано право першого підпису на всіх грошових і фінансових документах новоствореної школи. В 1-й рогр музичної школи на 1-ше вересня 1955 року було зачислено 70 учнів. Відкрито класи фортепіано, баяну, скрипки, домри, музичної літератури і сольфеджіо. В 1956- 1957 роках в школі почали працювати Васьківська Н.Ф. – викладач 1рогра домри, Панькова Л.С. – викладач 1рогра музичної літератури, Безверха (Мельник )К.Г.- викладач 1рогра баяну, ІВАНЧЕНКО Василь 1рограмма1 викладач 1рогра сольфеджіо, який 15 жовтня 1956 року в зв’язку з переведенням З.А.ЯНУЛІС в Житомирську музичну школу, був призначений директором

Іванченко Василь Кирилович

Коростенської музичної школи, а в подальшому – заслужений працівник культури, чудовий керівник хорових колективів. Іванченко Василь 2рограмма2 Із 1 січня 1962 року завучем музичної школи рогр призначена БЕЗВЕРХА(Мельник) Катерина Григорівна.

2 липня 1962 року директором музичної школи був призначений Редчиць Григорій Євгенович, який керував школою до 26 грудня 1962 року, коли був призваний до лав радянської армії. 27 грудня 1962 року директором музичної школи був призначений ТАТУРЕВИЧ Леонід Леонтійович.

 

ТАТУРЕВИЧ Леонід Леонтійович

У 60-ті роки помітно активізується культурно-просвітницька діяльність школи в місті і районі. Музична школа користується рограммам повагою громадськості міста. Вона стала центром музичного життя міста. Лекції і тематичні вечори, концерти, які проводились учнями і викладачами школи, користувались популярністю серед громадськості міста. Татуревич Леонід Леонтійович Першим викладачем по рогра духових інструментів був призначений І.Г.Бондарук, а з приходом на роботу В.Д.Білошицького відбулося становлення відділу духових інструментів. В школі засновані і успішно виступають перед населенням міста симфонічний оркестр (керівник Іванченко В.К.), духовий оркестр (керівник Білошицький В.Д.), оркестр народних інструментів та оркестр баяністів (керівник Татуревич Л.Л.), хор викладачів школи (керівник Іванченко В.К.) Викладачі музичної школи об’єднуються у п’ять предметно- циклових комісій (відділів) відповідно до фаху:Чиркін Володимир Миколайович · відділ спеціального фортепіано, · відділ струнно- смичкових інструментів, · відділ духових та ударних інструментів, · відділ народних інструментів, · відділ музично- теоретичних дисциплін. 24 жовтня 1985 року Татуревич Л.Л. наказом по обласному управлінню культури був звільнений з посади директора музичної школи.

Чиркін Володимир Миколайович

20 листопада 1985 року на цю посаду був призначений Володимир Миколайович Чиркін, який керував школою по 12 вересня 1989 року і якого змінив на цій посаді Іван Григорович Бондарук. 3 травня 1990 року Бондарук І.Г. був переведений на посаду завідуючим міським відділом культури і обов’язки директора музичної школи виконувала завуч Мельник К.Г. Бондарук Іван ГригоровичМельник Катерина Григорівна27 серпня 1991 року на посаду директора музичної школи був призначений Приймак Михайло Іванович, який обіймав дану посаду по 14 квітня 2004 року. Знаменною подією для 3рограмма3 музичної школи стала Постанова Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1996 року за № 1524 про присвоєння музичній школі імені Анатолія Васильовича Білошицького в пам’ять випускника школи, відомого композитора, диригента, викладача Київської національної музичонї акдемії ім.П.Чайковського. Рішенням виконкому міської Ради з 1 вересня 2001 року дитячій музичній школі було надано статус міської. Приймак Михайло Іванович1 липня 1999 року Мельник К.Г. рогр звільнена з посади завуча музичної школи, а з 1 вересня на цю посаду рогр призначена Ісаєва Тетяна Іванівна, яка працювала завучем по 1 вересня 2005 року. 15 квітня 2004 року на посаду директора школи був призначений Володимир Васильович Демиденко, який керував школою до її ліквідації.

Бондарук Іван Григорович


Мельник Катерина Григорівна

За 50 років свідоцтво про закінчення музичної школи отримали понад 4 000 випускників. Третина з них пов’язали своє подальше життя з музикою та культурою – стали професійними музикантами, диригентами, композиторами, вчителями, керівниками творчих колективів, керівниками мистецьких закладів. Дві третини викладачів музичної школи є її випускниками. Коростенська міська рада ( тридцять третя сесія четвертого скликання) від 22- 28 лютого 2006 року ВИРІШИЛА: На бізі Коростенської музичної школи створити міську школу мистецтв, як початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад та підпорядкувати її відділу культури виконавчого комітету Коростенської міської ради. Новоствореній школі залишено ім’я Анатолія Білошицького, колишнього її учня, педагога, знаного композитора і диригента. Директором школи був призначений Демиденко Володимир Васильович, заступником директора з навчально – виховної роботи – Базак Оксана Миколаївна, яка обіймала посаду до 1 вересня 2007 року.

Приймак Михайло Іванович

В школі були створені відділи фортепіано, народних, струнно – смичкових, духових та ударних інструментів, а також класи сольного співу, електроклавішних інструментів та хореографії. Всі колишні учні музичної школи згідно поданих батьками заяв були зараховані в послідуючі класи школи мистецтв і проведено набір за результатами вступних іспитів у 1 клас. Контингент учнів у перший рік навчання складав 400 учнів, яких навчали і виховували 45 викладачів. З 1 вересня 2007 року до 1 вересня 2008 року заступником директора з навчально-виховної роботи був призначений Чиркін А.В. З 1 вересня 2008 року до 25 вересня 2016 року посаду заступника директора з навчально-виховної роботи обіймає Павленко В.П.Павленко Валентина Павлівна В школі створені і виступають з концертами чимало учнівських і викладацьких творчих колективів. Це – оркестр народних інструментів викладачів (керівник Олександр Миколайович Муж), муніципальний духовий оркестр (керівник Василь Ілліч Чиколаєв), академічний хор викладачів (керівник Микола Корнійович Вознюк. Згодом кожному з цих колективів було присвоєно «звання народний»; ансамбль викладачів духових інструментів, інструментальний ансамбль «Дежавю», вокальне тріо викладачів, фортепіанні дуети… Учнівські колективи – хор учнів старших класів, хор учнів молодших класів, оркестр духових інструментів, оркестр баяністів, зведений ансамбль скрипалів старших класів, ансамбль скрипалів молодших класів, ансамбль сопілкарів, дуети духових, народних, струнно – смичкових інструментів, фортепіанні та вокальні дуети.

Демиденко Володимир Васильович

Всі ці творчі колективи успішно виступають з концертами перед жителями міста, батьками, викладачами та учнями школи, перед вчителями і учнями загальноосвітніх шкіл. Учні школи постійно беруть активну участь в обласних та регіональних конкурсах виконавців на музичних інструментах і отримують чимало призових місць, щороку делегуємо свої представників і на Всеукраїнські конкурси, де учні гідно представляють нашу школу. Один раз у два роки на базі нашої школи проводиться міжрегіональний конкурс баяністів – акордеоністів імені Анатолія Білошицького. Позмагатися у вправній грі на баяні та акордеоні до нас приїздять учасники з багатьох областей України та Республіки Бєларусь. Згідно штатних нормативів початкових мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) системи Міністерства культури України відповідно наказу Міністерства культури України від 11.08.2015 року №587 та дозволу відділу культури і туризму Берковича Л.П. введено посаду заступника директора з навчально-методичної роботи школи мистецтв, контингент якої складає більше 600 учнів.

 

Павленко Валентина Павлівна

З 1 вересня 2015 року заступником директора з навчально – методичної роботи призначається Демик Ярослава Олексіївна. З 1 листопада 2016 року завучем з навчально-виховної роботи призначається Єненкова Надія Вікторівна. З 1 вересня 2018 року заступником директора з навчально – методичної роботи призначається Собченко Зінаїда Василівна. Школа мистецтв є методичним центром шкіл естетичного виховання північної зони. На базі школи проводяться конкурси, семінари, відкриті уроки, ведучі викладачі діляться передовим досвідом роботи. Проводять майстер класи для молодих викладачів.